Разход на бензин на кола газ-бензин?

11.05.2014, 11:26 9967 4

11.05.2014, 11:26
Публикации: 33 / 2
Здравейте! Имаме си нови автомобили на бензин и газ. Кара се на газ, а само се пали на бензин (предимно). В техническите им характеристики пише КОМБИНИРАН РАЗХОД, което аз разбирам разход на газ при комбиниран пробег - градско/извънградско.
КАЗУС: Как се определя данъчно признатият разход на БЕНЗИН (явно не може да е на база изминати км, защото не може абсолютно обективно да се засече коя кола кога обръща на газ)? Какво е вашето мнение?
#1 | 11.05.2014, 15:41
Публикации: 11932 / 2174
Ако бензина служи само за припалване на колата то моето мнение е, че бихте могли да го изписвате директно на разход. В края на годината ще направите инвентаризация на наличното количество и него ще оставите за крайно салдо за съответната календарна година.
#2 | 12.05.2014, 07:15
Публикации: 1884 / 384
" В техническите им характеристики пише КОМБИНИРАН РАЗХОД, което аз разбирам разход на газ при комбиниран пробег - градско/извънградско. "
Няма се в предвид градско/извънградско, а това че пали на бензин, а се движи на газ. Варианта с бензина е дала delphine, а за газта ще трябва да си изградите норми за разхода на гориво.
#3 | 12.05.2014, 10:06
Публикации: 1202 / 120
При по съвременните двигатели и особено при пълните инжекциони обръщането на газ става само автоматично и се командва от двата компютъра в автомобила - този на бензиновата система и този на  газовата. Превключването обикновенно се настройва при мин. 32 гр.Ц. на охлаждащата течност и 2300 оборота на двигателя. Това при различните пътни и климатични условия се случва за всяко тръгване в различен момент.   "Комбиниран разход" би следвало да означава градско+извънградско т.к. терминът се използва в техническите документи и на автомобили с един вид гориво.

Разгледайте и тази тема  http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=7371.0

Ето и нещо за ориентир:
http://zakonnik.bg/document/view/qanda/127903/189166
#4 | 12.05.2014, 10:51
Публикации: 33 / 2
Благодаря на всички, които ми писаха и ми помогнаха! :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група