Обжалване на болничен

12.05.2014, 09:03 5317 2

12.05.2014, 09:03
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
Имам двама служители, на които се съмняваме, че болничните не отговарят на здравословното им състояние ( фалшив болничен). Единият от тях обаче е с два болнични, а единият вече е предаден в НОИ. Добавям го като информация, защото не съм сигурна дали е от значение това. До сега не ми се е случвало да обжалвам болничен. Моля за информация от колеги, които са се сблъсквали с това за описание на това каква е процедурата? Благодаря Ви, предварително за изчерпателния отговор.
#1 | 12.05.2014, 15:06
Публикации: 11974 / 2191
Според мене сте длъжни да подадете болничния лист в НОИ, защото компетентността за това какво е здравословното състояние на лицето е на лекаря.

А иначе обжалването е по Закона за здравето :
Чл. 112. (1) (Изм. - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 01.07.2009 г.) Обжалванията и възраженията от страна на заинтересованите лица и органи (освидетелстваните, осигурителите, НОИ, Агенцията за социално подпомагане, Агенцията за хората с увреждания и органите на медицинската експертиза на работоспособността) се правят:
1. срещу решенията на лекуващия лекар - в 14-дневен срок от получаването им пред лекарската консултативна комисия;
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група