Командировки

20.05.2014, 08:51 5284 2

20.05.2014, 08:51
Публикации: 99 / 1
   Здравейте,
   въпросът ми е относно командировка за много служители с общ документ. Става въпрос за проект по ОПАК ,който трябва да завърши с командировка на служители. Според мен може да се пусне обща заповед със списък на служителите и след това с общ доклад ,за да се избегне писане на 30 бланки.Изводът ми е от Наредбата за командировките в страната чл.29 (2) /Командированите, които отчитат резултатите от работата си в отделен документ - ревизионен акт, следствен протокол и др., могат да не правят отчет за извършената работа /и Чл. 32. (Нов - ДВ, бр. 21 от 1991 г.) Командировъчните пари се изплащат срещу представяне на:
1. заповед за командировка, а в случаите по чл. 8, ал. 2 и 3 - командировъчно удостоверение;. препис от писмен отчет, когато това се изисква със заповедта за командировка.Според мен ако в заповедта си упоменем, че отчетът ще е общ няма да има проблем.
    От ОПАК казват, че трябва да си пишем 30 бланки. Затова изписах всичко това. Правилно ли разсъждавам?
#1 | 20.05.2014, 10:02
Публикации: 4394 / 734
От една страна би могло командировката да е с обща заповед за всички, особено ако изпълняваната работа е еднаква. От друга страна "от ОПАК казват, че трябва да си пишем 30 бланки" - има ли вероятност, ако не напишете 30 бланки да не ви признаят разход или да направят някакви други проблеми? 30 бланки не са чак толкова много (а и могат командированети сами да си ги напишат, само да добавите номерата), преценете си риска.
#2 | 20.05.2014, 11:52
Публикации: 99 / 1
   Не става въпрос за самите бланки, а за доклада в тях за свършена работа. Докладът ще е един обобщен, но когато има бланки командировъчни и не са попълнени всички реквизити, задължително имаме забележки от проверяващи. А какъв отчет да напишем в бланките като ще има подробен от екипа по проекта?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група