Услуга от САЩ /Apple/ трябва ли да се прави Протокол по чл.117 за дневниците

13.06.2014, 18:43 12290 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.06.2014, 18:43
Публикации: 12 / 0
Здравейте,
Искам да попитам:Имам фактура за услуга от САЩ /Apple/,която е без ДДС трябва ли да се прави Протокол по чл.117 за дневниците, за самоначисляване на ДДС.Ако трябва да пусна Протокол, в кои колони на дневника за продажбе трябва да влезе - 13 и 14 или 14 и 15. В Покупките - в колони 10 и 11? Благодаря
#1 | 13.06.2014, 20:15
Публикации: 2033 / 252
Ако отговаряте на чл.21 ал.2 и чл.82 ЗДДС то трябва да съставите протокол за самоначисляване на ддс във основа на чл.117 ЗДДС. Протокола се отразява задължително в дневник продажби , а в дневник покупки също ако имате право да ползвате данъчен кредит за тази доставка.
#2 | 14.06.2014, 07:36
Публикации: 6365 / 1054
За Вашия случай:
В покупките - в колони 10 и 11
В продажбите - в колони 14 и 15

Предлагам Ви да прочетете следното указание на НАП за правилата за отразяване на протоколите по чл. 117 в дневниците и СД по ЗДДС.
#3 | 14.06.2014, 09:52
Публикации: 12 / 0
Много Ви благодаря!
#4 | 16.06.2014, 09:52
Публикации: 39 / 0
А Протоколите по чл. 117 не се ли издават само ако имаме сделки в европейския съюз?
#5 | 16.06.2014, 09:55
Публикации: 2033 / 252
А Протоколите по чл. 117 не се ли издават само ако имаме сделки в европейския съюз?
Не  , в чл.82 ЗДДС няма такова условие , важното е мястото на изпълнение на услугата и дали доставчика е ДЗЛ .
#6 | 16.06.2014, 09:59
Публикации: 39 / 0
Благодаря много! А когато от САЩ не издават никакви документи с подходяща информация, какво правим?
#7 | 13.11.2014, 12:50
Публикации: 107 / 3
Здравейте, повдигам отново темата, заради последната публикация, по която няма отговор. Напоследък, покрай един от клиентите ми, непрекъснато се сблъскам с този казус. Плащат през картови сметки за Skype, за "облачни услуги", за участия в конференции и изложения в чужбина, за които най-често получават някакви уведомления по мейла, с което се потвърждава плащането. Например, политиката на Microsoft до края на тази година била да не издава фактури. Че се издават протоколи - това ясно. Но дали ще бъде оспорвано основанието за издаване на тези протоколи. Моля, тези от вас, които са се сблъсквали с подобен казус, да споделят как процедират. Предварително благодаря.
#8 | 13.11.2014, 14:09
Публикации: 499 / 48
Ами от Гугъл миналия месец казаха, че фактури издават след първо число на следващия месец! Аз платих на 06.10, а фактурата ми пристигна на 03.11.
#9 | 23.01.2018, 15:32
Публикации: 251 / 7
Здравейте!
Как стои въпроса с документиране на услуга от САЩ, когато ЮЛ не е регистрирано по ЗДДС в България?
Благодаря :)
#10 | 24.01.2018, 17:08
Публикации: 251 / 7
Здравейте!
Как стои въпроса с документиране на услуга от САЩ, когато ЮЛ не е регистрирано по ЗДДС в България?
Благодаря :)
Да повдигна пак темата - трябва ли лицето да се регистрира по чл.97а от ЗДДС?
#11 | 24.01.2018, 19:40
Публикации: 6365 / 1054
Да повдигна пак темата - трябва ли лицето да се регистрира по чл.97а от ЗДДС?
Трябва.
Получателят на услугата е данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6 и попада в хипотезата на чл. 82, ал. 2, т. 3, а съгласно чл. 97а, ал. 1 получателят на услугата в този случай трябва да се регистрира не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем.
#12 | 29.01.2018, 08:52
Публикации: 251 / 7
Трябва.
Получателят на услугата е данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6 и попада в хипотезата на чл. 82, ал. 2, т. 3, а съгласно чл. 97а, ал. 1 получателят на услугата в този случай трябва да се регистрира не по-късно от 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем.
И аз така смятам. Проблемът е, че инвойса е от м. Ноември, а документите ми ги дадоха сега за приключване на годината :(
Според Вас да пусна ли сега едно заявление за регистрация?
#13 | 08.03.2021, 10:16
Публикации: 7 / 0
Здравейте! Аз искам да попитам, когато мястото на услугата е в САЩ, дава се щанд за стоки в магазин в САЩ под наем. ЮЛ е регистрирано по ДДС в България. Трябва ли да се издава протокол по чл.117, след като мястото на услугата е в САЩ реално?
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група