Работа на мед. лице в чужбина и трудова книжка

16.06.2014, 15:50 4572 3

16.06.2014, 15:50
Публикации: 73 / 0
Може ли някой да каже, как медицинско лице може да си вземе УП 3 и УП 2 от фирма Медексим/Експомед,Техноимпекс/ за времето когато е работило в Либия - 1986-1989 г.Телефоните на въпросната фирма не отговарят.

Втория въпрос ми е следния - оформяне на трудова книжка на служител във фирма,която от април 2014 г. е с ново име, но със същия булстат.
Според мен от момента на сключване на тр. договор до момента на преименуването със стария печат и след това с новото име на фирмата, но какво ще бъде основанието.
#1 | 16.06.2014, 16:21
Публикации: 3145 / 253
1.Да провери в НОИ, дали документите не са дадени там.
2.Точно така, както сте го написали, така ще направите. Основанието е промяна името на фирмата.
#2 | 16.06.2014, 16:49
Публикации: 73 / 0
Благодаря!  Страхотни сте. А по темата работни заплати в здравеопазвене дали имате точни и бързи отговори при нужда да коментираме?
#3 | 17.06.2014, 11:37
Публикации: 1202 / 120
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=26216    - за стажовете на мед. персонала в Либия - доста хора с пряко сключени там договори в момента не им се зачита стажа тук. Ако фирмата е сключила с Вас договор тук и Ви е пратила да работите там би следвало да Ви осигурява тук при нашите условия, но съм чувал, че в някой случаи и за това няма информация.
Относно заплатите в здравеопазването - те зависят от вида на заведението - Търговско дружество; чисто бюджетно; с договор с НЗОК; без договор с НЗОК... но защитените нива на минимално заплащане можете да видитте като изтеглите от сайта на МЗ последният вариант на КТД. Там са разделени що годе по вид и просто трябва да се ориентирате и да гледате правилната според вашата месторабота таблица. Мисля, че приложеният файл е с последно сключеният КТД, но не съм сигурен дали не са му правени корекции... (стр. 4 - таблици)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група