Изчисляване годишен отпуск

22.06.2014, 08:15 5199 5

22.06.2014, 08:15
Публикации: 2 / 0
   Здравейте,
заплатата ми е 340лв+клас+%.Отпуската ми се изчислява само върху 340лв. и клас.
Правилно ли е това.

.
#1 | 22.06.2014, 09:41
niniv
Този процент от какво е?Всеки месец ли го получавате? Вписан ли е в условията на трудовия ви договор?
#2 | 23.06.2014, 10:16
Публикации: 2 / 0
Аз съм продавач консултант,процентът е от продажбите и всеки месец е различен.
 В договорът не е включен.В договорът ми  са включени  основна заплата+клас прослужено време,но във фиша за заплата са включени всеки месец,имам и много извънредни  часове, които се плащат,както е по закон.
   Благодаря ВИ за отговора.
#3 | 23.06.2014, 10:29
Публикации: 1202 / 120
Така както сте го описали се водите на твърдо заплащане. Бонусите, които получавате са един вид ДМС за резултати от дейността и нямат характер на постоянно доплащане, поради което и не ви ги включват при изчисляване на отпуска. Ако по договор бяхте на бонусна система на формиране на месечното  заплащане - тогава мижеше и да се вземат предвид. Това - според мен, но нямам практика с такъв вид заплащане и нека някой от търговията каже.
#4 | 23.06.2014, 10:39
Публикации: 5497 / 371
Така както сте го описали се водите на твърдо заплащане. Бонусите, които получавате са един вид ДМС за резултати от дейността и нямат характер на постоянно доплащане, поради което и не ви ги включват при изчисляване на отпуска. Ако по договор бяхте на бонусна система на формиране на месечното  заплащане - тогава мижеше и да се вземат предвид. Това - според мен, но нямам практика с такъв вид заплащане и нека някой от търговията каже.

Щом бонуса е ежемесечен, трябва да е постоянно плащане, независимо, че в ТД не е упомената бонусна схема
#5 | 23.06.2014, 12:33
Публикации: 3145 / 253
Щом не фигурира в ТД, не е доп.плащане с постоянен характер и то не влиза в изчисляването на платеният отпуск.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група