Услуга по чл.21, ал.2

05.08.2014, 15:43 6326 6

05.08.2014, 15:43
Публикации: 592 / 13
Здравейте!
Искам да попитам : при осчетоводяване на фактура за услуга по чл.21, ал.2 ( без ДДС), основата както трябва се попълни в колона 22 на дневника на продажбите, но не и в колона 9. Не трябва ли да се отрази и в колона 9 ?
Когато се осчетоводява ВОД на стока по чл.7 колоните са 9 и 20 за основата.
#1 | 05.08.2014, 16:55
Публикации: 2027 / 254
Вижте да не би нещо да пропускате в спецификата на Вашия счетоводен софтуер, който ползвате.
#2 | 11.08.2014, 09:22
Публикации: 592 / 13
T.e. основата трябва да влезе и в колона 9 на дневника на продажбите ?
#3 | 11.08.2014, 10:27
Публикации: 629 / 129
Модератор
Колона 22 не участва в сбора в колона 9 в дневник продажби.

Да не става въпрос за услуга във връзка с чл.21, ал.2 ЗДДС?
#4 | 11.08.2014, 10:34
Публикации: 592 / 13
Да, за ремонт на автомобил, собственост на фирма от ЕС, извършен в България.
И двете фирми са регистрирани по ДДС.
#5 | 11.08.2014, 10:41
Публикации: 629 / 129
Модератор
Обърнете внимание и в справката- декларация сумата в клетка 17 не намира отражение в клетка 01.
#6 | 11.08.2014, 11:19
Публикации: 592 / 13
Много благодаря !
За първи път осчетоводявам такава операция и не исках да сбъркам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група