Ишлеме

20.08.2011, 10:41 8613 3

20.08.2011, 10:41
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Имам фирма, нерегистрирана по ЗДДС, която шие на ишлеме.
Материалите ги доставя ишлемодателя и фирмата ми шие дрехи, като влага всиките материали, които получаваме от ишлемодателя. Освен това ишлемодателя не желае да му се издава фактура за услагата.
Въпросът ми е защо ишлемодателя не желае ф-ра и по какъв начин аз да си документирам приходи?
Моля и ако някой е компетентен и по въпроса за счетоводното отчитане на работа на ишлеме.
Благодаря на всички, които биха могли да ме упътят в този казус!
#1 | 22.08.2011, 12:23
Публикации: 49 / 0
 :-* :-* В общи линии отчитането на ишлемето става по следния начин: Материалите се доставят от ишлемодателя и се завеждат извънсчетоводно за да се следят количествата и да се получи някаква отчетност за тях. Вложеният и платен труд се фактурира на ишлемодателя само като труд и това се отчига като приход на фирмата. Ако не фактурите труда няма как да отчетете приходи на вашата фирма и следователно не межете да отчетете и разходите на фирмата си, т.е. работите на черно.
#2 | 22.08.2011, 16:33
Публикации: 2 / 0
Благодаря, xristina!
Фирмата иска да отчете приход, но ишлемодателя не желае ф-ра. В този случай аз си пускам ф-рата, а пък той ако иска си я взима.
Само че възниква въпроса, когато мойта фирма се регистрира по ЗДДС. Тогава ишлемодателя няма да иска да ми плати ДДС-то, което аз ще начисля и тогава какво мога да направя, освен да го изгубя като клиент или ДДС-то, което ще внасям, да си остава за моя сметка.
Моля, ако някои се е сблъсквал с подобен казус, да сподели опит!
Благодаря!
#3 | 26.08.2011, 10:18
Публикации: 49 / 0
 :-* :-* :-* Такова нещо като не иска в реда на нещата не може да има. Знеш ли той си отчита разходите за своя сметка.  Кат пуснеш фактура и той не я отчете губи ДДС и сигурно  ще го загубиш като клиент, но уви това е начина да отчетеш приходи!!!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група