Фирма без дейност, но закупен програмен продукт и др.

03.09.2014, 22:21 3202 1

03.09.2014, 22:21
marlena_chakarova@abv.bg
Здравейте,

Имам следния казус. Новоучредена фирма без дейност за 2013 год. е подала ГДД без дейност, НСИ за неактивност и в 2014 публикува отчети в ТР. Управителя не се осигурява, няма подадено окд5.

През 2014 има направени разходи: такса ТР 2013, фирмени печати, ел. подпис, дребни разходи за по 20 лв., програмен продукт за 600 лв. и всичко с цел да започне да работи по определен проект/клиент, което обаче се проваля и няма да бъде осъществено. Няма офис, няма персонал, не се ползва печата, др. закупени материали, нито програмата, дейност няма, приходи няма, няма и да има и през 2014 год. Как се отразяват най правилно според вас тези разходи - аз клоня към разходи за бъдещи периоди с всичко формирано до момента. В края на отчетния период ГДД без дейност отново, НСИ за неактивност, основание за осигуряване на управителя - също не. Ще има само паричен поток, за платените в брой разходи по инвестиционна дейност /мисля е по правилно/, баланс с разх. за бъдещи периоди, ОПР нулево. Обосновката за всичко е неактивно предприятие и разходите да бъдат признати при започване на дейност и формиране на приход.
#1 | 04.09.2014, 10:12
Публикации: 290 / 46
и какъв разход за бъдещи периоди са таксата за публикуване на ГФО, направата на фирмения печат и закупуването на електронния подпис?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група