Личен труд на СОЛ и Д1 и Д6

06.09.2011, 22:25 6038 2

06.09.2011, 22:25
Домино
Здравейте!
Моля за мнение по следния въпрос.СОЛ се осигурява за всички осигурителни случаи и редовно се подава Д1 .В края на годината еднократно ще му бъде изплатено възнаграждение за личен труд в размер на 420 лв. месечно или общо 5040 лв. за годината, намалени с удържания ДДФЛ. Как следва да процедирам с Д1 при положение, че трудът ще се начисли еднократно и изплати по същия начин.В подаваните помесечни Д1 не е отразяван личният труд.Следва да подам корекции ли на подадените вече декларации? А правилно ли е ДДФЛ за цялата сума да бъде подаден само с декемврийската Д6 заедно с ДДФЛ на наетите лица? Благодаря .
#1 | 07.09.2011, 15:08
Публикации: 103 / 0
Явно сте я карали по старому  ;)

Ето технологията за авансовото и годишно облагане на доходите от положен личен труд на съдружници в дружества с ограничена отговорност, в сила от 01.01.2010 г.
http://www.microfinance-bg.com/news.php?news=314
#2 | 07.09.2011, 16:09
Домино
Не ме разбрахте. Не сме я карали по старому . Собственикът СОЛ сега реши, че иска да му се начисли и изплати личен труд еднократно в декември месец.До сега обаче съм си подавала обр.1 и сега се питам коригиращи ли д1 ще трябва да подам или.........обяснила съм си въпроса, но явно няма никой с практика на еднократно изплащане на личен труд.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група