Трудов договор по програма "Подкрепа за заетост"

07.11.2014, 17:21 5512 4

07.11.2014, 17:21
Публикации: 29 / 0
Здравейте колеги!Причина за повдигането на въпроса ми е ново/за мен/ изискване по отношение реквизитите на срочен трудов договор сключен с лице по тази програма.
От бюрото по труда настояват за две неща:
а/в договора освен срока,задължително да се пише крайната дата.
б/в точка други условия този текст- "лицето ще работи по проект"Подкрепа за заетост"
Редно ли е това и има ли някай подобна практика?
#1 | 07.11.2014, 23:24
Публикации: 574 / 56
Те съвсем са се извратили по програмите!
#2 | 13.11.2014, 16:59
Публикации: 16 / 0
Здравейте! Чета сега вашето запитване и искам да кажа, че същото ми се случи и на мен преди четири месеца когато наехме безработни лица от бюрото по труда по програма "От обучение към заетост".
1. Хората изпратени от БТ си ги обучихме ние.
2.След обучението сключихме ТД с десет лица след което започнаха обажданията от БТ за корегиране на договорите или за добавяне на нещо, така че ето моя съвет:
В ТД се изписва след основанието по КТ, че същият е срочен като в точка период на договора посочваш дати от-до и в т.Други условия на ТД се изписва "Заетост по програма................ ..................."
#3 | 13.11.2014, 17:35
Публикации: 4400 / 737
Не виждам нещо притеснително в тези изисквания, само дето БТ трябва да ги поставят към работодателите преди да се подпишат договорите с хората.
#4 | 13.11.2014, 22:59
Публикации: 308 / 41
По точка а) -  при срочен договор така или иначе се посочва крайна дата на ТД, дори в уведомлението по чл.62 е задължително да се отбележи.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група