Изплащане на рента

21.11.2014, 15:06 3435 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.11.2014, 15:06
Публикации: 251 / 26
ЕТ, рег.по ДДС получава доход от рента в пари, съгласно сключен договор.
Освен това, собственика на ЕТ-то, в качеството си на физическо лице също има сключен договор и също получава рента в пари.
И двете суми са под 5000.00лева.
Въпросите ми са:
1.Трябва ли ЕТ - получател, да издаде фактура, като основание за неначисляване на ДДС е чл.45, ал.1 от ЗДДС?
2.Този доход за ЕТ е облагаем, а за физическото лице не е, т.е подавайки ГДД по чл.50 освен приложението за ЕТ няма да декларирам в друго приложение рентата, получена като физическо лице?

дописано:
3.Ако трябва ЕТ да издаде фактура, трябва да има и касов бон, предполагам, защото плащането е в брой?
#1 | 21.11.2014, 15:08
Публикации: 6333 / 582
Според мен е точно така.
#2 | 21.11.2014, 15:15
Публикации: 251 / 26
Според мен е точно така.

Благодаря много!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група