Моля да ми помогнете с информация относно издаването на УП-1

14.10.2011, 10:04 17178 10

14.10.2011, 10:04
Публикации: 2 / 0
Задравейте,
завеждам служба "Личен състав". Когато се пенсионират някои от служителите ни, обикновено аз оформям УП-1, но винаги те си го носят в НОИ. Напоследък двама-трима от служителите за пенсиониране не идват при мен за изготвяне на УП-1, а отиват направо в НОИ и там чрез познати си оформят заявлението и си го подават....срещу някаква зоплащане.
За мен при тази ситуация няма притесненения, но започнах да си задавам въпроса в кой нормативен документ съм задължена аз да оформям УП-1. В заявлението има място за подпис от моя страна изготвил или сверил данни. Официалните подписи са на заявителя за пенсиониране и на работодателя, където последно е работило лицето. Моля ако някой знае да ми помогне с информация относно това къде да търся нормативен документ с който ме задължават аз да изготвям УП-1. Благодаря Ви предварително
#1 | 14.10.2011, 10:34
Публикации: 5497 / 371
НАРЕДБА ЗА ПЕНСИИТЕ И ОСИГУРИТЕЛНИЯ СТАЖ

Чл. 1. (1) (Доп. - ДВ, бр. 17 от 2008 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 84 от 2009 г.) Пенсиите и добавките към тях се отпускат въз основа на писмено заявление по образец, утвърден от управителя на Националния осигурителен институт (НОИ), към което се прилагат всички необходими оригинални документи. Заявлението може да се подава лично, чрез законния представител, чрез лице, посочено в чл. 26 от Закона за закрила на детето, чрез последния осигурител, чрез осигурителна каса или чрез упълномощено лице до териториалното поделение на НОИ по постоянен или настоящ адрес на заявителя. Заявление за пенсия от лице, изтърпяващо наказание "лишаване от свобода" или задържано под стража, може да се подава и чрез ръководителя на мястото за лишаване от свобода, съответно на мястото на задържане под стража, който издава удостоверение, в което се вписват трите имена по документ за самоличност на лицето, единният граждански номер и постоянният му адрес.


Не сте задължени Вие да попълвате УП1
#2 | 17.10.2011, 07:15
Публикации: 2 / 0
  Много Ви благодаря :thumbup:
#3 | 27.10.2011, 13:00
Публикации: 56 / 1
Предстои ми попълване на УП 1 на лице, което е работило сезонно и е било регистрирано многократно в Бюрото по труда.Всеки един период трябва да опиша на втора страница, нали, подробно? Но няма да ми стигне мястото.Мога ли да приложа няколко втори страници с описание на целия стаж или реда е друг? Моля за помощ

Предварително благодаря
#4 | 27.10.2011, 13:58
Публикации: 1202 / 120
Предстои ми попълване на УП 1 на лице, което е работило сезонно и е било регистрирано многократно в Бюрото по труда.Всеки един период трябва да опиша на втора страница, нали, подробно? Но няма да ми стигне мястото.Мога ли да приложа няколко втори страници с описание на целия стаж или реда е друг? Моля за помощ

Предварително благодаря

Моля, отворете си пощата! :thumbup:
#5 | 27.10.2011, 14:31
Публикации: 56 / 1
Благодаря , premier7008!
#6 | 24.01.2012, 11:48
Публикации: 8 / 0
Предварително се извинявам, че пак повдигам тази тема, но не намерих отговор на въпроса, какво правим, кагато в бланката за УП-1 не достига място за описание на всички издадени образци на УП-2. Обикновено те са много повече, а посочените редове на страница 4 от образеца са само 4!?
#7 | 24.01.2012, 11:55
Публикации: 5497 / 371
Предварително се извинявам, че пак повдигам тази тема, но не намерих отговор на въпроса, какво правим, кагато в бланката за УП-1 не достига място за описание на всички издадени образци на УП-2. Обикновено те са много повече, а посочените редове на страница 4 от образеца са само 4!?

Първото, което се сещам в графата за прил.2 да пишете "по опис" и на отделен лист да направите опис на приложенията
#8 | 24.01.2012, 12:10
Публикации: 3145 / 253
Аз дори  не го попълвам това по някога и не са ми връщали до сега документи от НОИ, че не е попълнено. Попълването на УП-1 не е задължителен, да се попълва от работодател. Това си е задължение на самото лице
#9 | 24.01.2012, 12:17
Публикации: 1202 / 120
Друг вариант е да ползвате (както правя аз) електронния вариант, където можете да си добавяте необходимите редове. :thumbup: /има го прикачен под Коледното ми обръщение ::)/
#10 | 24.01.2012, 12:47
Публикации: 3145 / 253
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група