Спонсорство на лекари от болница

02.02.2015, 17:44 3632 3

02.02.2015, 17:44
Публикации: 4 / 0
Колеги, моля за помощ по следния въпрос:
Фирмата ни е търговска и е за доставка на медицинска техника. Искаме да спонсорираме двама лекари за участие в международен симпозиум по медицински теми  в Белгия като им платим самолетните билети, спането в хотел и таксите за участие в симпозиума.
Изготвихме писмо до болницата като предложение от наша страна за поемането на разходите на тези лекари за това участие.
Могат ли тези разходи да бъдат отчетени като разходи за дарение по чл. 31, ал.1, т.1 от ЗКПО, като се имате в предвид, че ние няма да преведем сумата на болницата и да искаме от тях фактура, а ще платим на Тур оператор цената на самолетните билети и хотела, а за таксата на симпозиума ще дадем пари на ръка на лекарите, за да я платят на място и от там не знам какъв документ ще ни донесат.
Благодаря на всички, които ще помогнат предварително!
#1 | 02.02.2015, 17:46
Публикации: 6668 / 658
Какво дарение? Това за мен си е чист подкуп. След това докторите ще търсят клиенти за Вашата медицинска техника.
#2 | 02.02.2015, 18:16
Публикации: 4 / 0
Идеята е да ни запознаят с нови продукти, а не да ни търсят клиенти. И защо това да  е подкуп?
#3 | 02.02.2015, 21:02
Публикации: 825 / 178
Ами, запознайте се вие с новите продукти! Нали сте търговци на такива неща!
Писна ми да чета и слушам за нестихващи воаяжи на доктори до Египет, Лондон, Пориж и Рим за по една седмица, а напоследък и към топли дестинации в тези зимни дни..
Сериозно, не им завиждам, нито пък на вас, но такъв финансов разврат към докторите няма в никоя друга държава. Даже и в Сомалия..
Формата в която искате да облечете тези рушвети, е направо смехотворна.
Сори, но описанията ви във втората част на поста ви са направо...отвратителни.

пп. И за да не съм голословен - да наистина се прави нещо подобно, но поне не се пише и не се пита на такива обществени места, като сайтове...

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група