Здравни осигуровки на наемодател

27.02.2015, 16:26 2566 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.02.2015, 16:26
Публикации: 36 / 2
Физическо лице, което си е плащало здравните осигуровки като безработен последните два месеца от годината е получило наем. Когато си декларира дохода ще му се признаят ли здравните осигуровки като разход за цялата година или само за месеците, през които е получавал наем?
#1 | 27.02.2015, 21:15
Публикации: 6310 / 1018
Отогворът на въпроса Ви е в текста на закона:

Годишна данъчна основа
Чл. 32. (Доп. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Годишната данъчна основа на местни физически лица от наем или от друго възмездно предоставяне за ползване на права и имущество се определя, като облагаемият доход по чл. 31, придобит през данъчната година, се намалява с вноските, които лицето е задължено да прави за данъчната година за своя сметка по реда на чл. 40, ал. 5 от Закона за здравното осигуряване.
#2 | 27.02.2015, 21:49
Публикации: 36 / 2
Много благодаря за отговора
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове