Проблем при корекция на Декл.чл.92

11.03.2015, 09:04 4566 6

11.03.2015, 09:04
Публикации: 1230 / 73
Подала съм Декларацията по чл.92 без никакъв проблем.Сега заради част 6 реших да направя корекция и да впиша сумата ,изплатена за личен труд на собственика.
И ето ти проблема -нищо друго не съм пипала,обаче част 9 започва да ми свети в червено и иска да определя авансови вноски,защото в част 5-ред 1.1 имало сума.
Обаче сумата е 18530лв.Какви авансови вноски да им определям?
Някой да се сеща за решение на проблема?
ОХ,оказва се че заради сумите ,изплатени по ДУК,и личен труд на собственика ,както и на съдружници по трудов договор ще трябва да правя корекции още на 4 декларации.И ако при всички ми се яви проблем-по добре да не правя никакви корекции.
#1 | 11.03.2015, 09:27
Публикации: 186 / 19
Здравейте,
Аз не мисля, че трябва сумите, които са изплатени за личен труд да се включват в тези справки - в указанието от миналата година много ясно е написано.
Все едно да включите сумите за осигуровки, които СОЛ-овоте връщат на дружеството, ако те са превеждани от фирмената сметка.
Относно декларацията - проверете дали сте сложили отметка на реда, че ДЗЛ не е било длъжно да прави авансови вноски
#2 | 11.03.2015, 09:28
Публикации: 214 / 40
според теб какво е различното тази година, та да не се прилага т.4.3 от Указанието от 2014 за НЕдеклариране на личния труд и ДУК, щом си решила да правиш корекции заради това?
#3 | 11.03.2015, 10:00
Публикации: 1230 / 73
И аз не знам вече.То май и много четене не е на хубаво.Повод за корекцията е прочетеното от Тита на Мермерска и още едно мнение на някаква одиторка в "Капитал".И в крайна сметка реших да направя корекция,но то взе че нещо се разбутаха нещата и сега ми свети в червено,въпреки че съм отбелязала ,че не внася ав.вноски.
#4 | 11.03.2015, 10:06
Публикации: 186 / 19
Ditzve, аз нямам нищо против хората, които са писали тези тълкувания, моите уважения към тях, но все пак в указанието от НАП /които в крайна сметка ще проверяват/ е написано много ясно, че тези суми НЕ СЕ ДЕКЛАРИРАТ.

#5 | 11.03.2015, 10:34
Публикации: 64 / 7
Предполагам, че проблема е в програмата на НАП , а не при теб .........така нареченият задклавиатурен фактор, сигурно си отбелязала т 20.5 на част V , а щом веднъж е било без проблемно - явно днес проблема е в НАП, то и с указанието там е Проблема, по добре да пуснат някакво такова , защото иначе в сферата на лутането , ще правим само неправилни неща !
#6 | 11.03.2015, 10:38
Публикации: 1230 / 73
Да,така е.Защо изобщо всяка година измислят разни новости,та дават възможност на разни светила да си изкарват хонорарите на наш гръб.Пишат мнения,правят семинари...Коя съм аз,че да се правя на по -умна от тях и чета ту това мнение,ту онова мнение.И накрая съвсем се омотах.
В крайна сметка даването на такава грешка в декл.92 не било само при мен.Явно и там нещо са разбъркали.
Май нищо няма да корегирам.В крайна сметка ,ако няма друго указание на НАП,ще се придържам към старото.То и миналата година какви ли не тълкувания имаше.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група