Възстановяване ддс- помощ!!!

12.03.2015, 10:27 2936 3

12.03.2015, 10:27
Публикации: 169 / 3
здравейте! имам следния казус- проблем.
за декември съм на възстанивяване- 516 лв
януари- имам за внясяне 64 лв, които пристадам и съответно ми остават 452 лв
февруари - за жнясяне имам 172 лв, които също приспадам и остават 280 лв за възстановяване...
правилно ли е? трябва ли да подам прил 6 и ако не подам какво следва..фирмата не си е внасяла осигуровките от септемврти...това има ли значение...моля за помощ!!!
#1 | 12.03.2015, 10:35
Публикации: 167 / 6
Дали трябва да подадете приложение 6 сами ще решите при подаване проверка и възстановяване но ще ги прихванат за задължения,ако не подадете когато решите подавате искане за възстановяване ,и ако имате задължения пак ще бъдат прихванати за задълженията.
#2 | 12.03.2015, 10:37
Публикации: 186 / 19
Здравейте,

Правилно сте сметнали сумата, която имате право да Ви бъде възстановена.
По принцип искането за възстановяване на ДДС е ваше право, а не задължение...т.е може и да не си го искате.
Имайте в предвид, че не е възможно да приспадате този кредит от следващите данъчни периоди сами - само при подадено искане от ваша страна.
Аз бих го искала и НАП да си направят прихващане с осигуровките, по този начин поне ще намалите задълженията си.



#3 | 12.03.2015, 10:43
Публикации: 6403 / 1130
Попълнете си приложение 6 и си искайте данъка, защото при тази сума дори няма да Ви поискат някаква елементарна счетоводна справка за проверка, а само ще направят някоя насрещна проверка и ще Ви връчат АПВ за прихващане на задължения. :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група