Декларация по чл.55 от ЗДДФЛ

23.03.2015, 15:33 2797 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

23.03.2015, 15:33
Публикации: 37 / 0
Здравейте!
Имам следният въпрос-фирма закупува автомобили на обща стойност 2500 лв. от физическо лице през месец март. Следва ли да се подаде декларация по чл.55 до края на април? Гледайки видовете доходи включени в декларацията не намират такъв за МПС и мисля,че не би следвало но все пак да се допитам и до вас. :)
Благодаря предварително!
#1 | 23.03.2015, 15:35
Публикации: 6375 / 588
Не се подава. Ще подадете справка по чл.73 до 30.04.2016 год.
#2 | 23.03.2015, 19:55
Публикации: 37 / 0
А физическите лица ще трябва ли да си декларират дохода и да платят данък? Как е в двата случая-когато покупката на автомобила е по-рано от една година от датата на продажбата и обратното? Трябва ли да издам СИС и служебна бележка?
#3 | 23.03.2015, 20:54
Публикации: 804 / 165
ЗДДФЛ чл.13

няма  СИС и служебна бележка  за автомобили.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група