ЗП и получен аванс през 4-то тримесечие ?

17.04.2015, 11:05 1840 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.04.2015, 11:05
Публикации: 426 / 4
Здравейте , ЗП има получен аванс за продукция през месеци 10,11.2014г. сега според мен следва да ги включа в годишния доход по ГДД и да се плати данък за авансите нали ? След това при издаване на окончателната фактура ще се приспаднат от дължимата сума за плащане и облагане ?
#1 | 17.04.2015, 12:49
Публикации: 6314 / 1026
Лицето какво облагане е избрало - по чл. 29 или по чл. 28?
#2 | 17.04.2015, 13:23
Публикации: 426 / 4
Облагането е с НПР 60 %
#3 | 17.04.2015, 13:56
Публикации: 6314 / 1026
Тогава включва получените аванси за дейността в облагаемия доход.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове