Корекция по реда на чл. 126, ал. 3, т. 1 от ЗДДС в хода на проверка

11.05.2015, 15:00 3329 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.05.2015, 15:00
Публикации: 57 / 3
При наличието на проверка(ПУФО) има ли ограничения на правото - задълженото лице да коригира грешка  на основание чл. 126, ал. 3, т. 1 от ЗДДС в хода на проверката?
#1 | 12.05.2015, 07:25
Публикации: 6370 / 1057
Няма ограничения проверяваното лице да извършва нормалната си дейност по прилагане на законодателството. :smile1:
#2 | 12.05.2015, 10:20
Публикации: 57 / 3
Благодаря за отговора.
 Въпроса ми е провокиран от действителноста и пораждащите се спорни моменти при прилагането на тази разпоредба. Спора който възникна с инспектора извършваш проверката е в това че дори и да се направи корекция до приключване на проверката по реда на чл. 126, ал. 3, т. 1 това нямало да как да предотврати след приключване на проверката назначаване на ревизия с която ще се определи какъв ще е общия данъчния ефект за фиска, тъй като  проверката е била назначена по данни от ВАТ именно за да установи наличието и  основанието за допуснатите грешки .   
#3 | 12.05.2015, 14:26
Публикации: 6370 / 1057
Хм, интересна логика на инспектора. :hmmm:
Значи щом ще има ревизия, да не прилагаме закона, така ли? И като открием невключен документ да не предприемаме предписаното от законовия текст под претекст, че някога ще има ревизия? Та да отнесем и някое административно наказание? ...
Вие действайте по буквата на закона, пък инспекторът нека си върши неговата работа. :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група