Хостинг към английска фирма

12.05.2015, 15:26 2627 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

12.05.2015, 15:26
Публикации: 5 / 0
Здравейте! Фирмата ми е регистрирана по чл.97А . Сега предстои да издам фактура за хостинг на английска фирма , която няма валиден VAT номер /не е регистрирана по ддс/ . Как трябва да процедирам ? Трябва ли да правя специална регистрация по чл.154?
Благодаря предварително за отговорите ви!
#1 | 12.05.2015, 17:19
Публикации: 57 / 3
При получател данъчно незадължено лице, установено в Европейския съюз доставките на услуги, извършвани по електронен път, предоставяни от данъчно задължени лица на данъчно незадължени лица, установени в Европейския съюз, се облагат в държавата, където получателят им е установен. Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗДДС, изм., ДВ, бр. 105 от 19.12.2014 г., в сила от 01.01.2015
 Съгласно чл. 156, ал. 1 от ЗДДС право да се регистрира за прилагането на режим в Съюза има данъчно задължено лице, регистрирано на основание чл. 96, 98 или чл. 100, ал. 1 или ал. 3, за което са налице едновременно следните условия:

- извършва доставки на далекосъобщителни услуги, услуги за радио- и телевизионно излъчване или услуги, извършвани по електронен път, с получатели – данъчно незадължени лица, които пребивават в друга държава членка.

- установено е по седалище и адрес на управление на територията на страната

- не е регистрирано за прилагането на този режим в друга държава членка

- не е в сила ограничение за регистрация по ал. 12 на чл. 156 от ЗДДС

Заявлението се подава по електронен път по реда на Данъчно-осигурителния прцесуален кодекс с квалифициран електронен подпис.
#2 | 12.05.2015, 17:22
Публикации: 2569 / 300
Нямаше ли някакво становище, че всяка фирма от ЕС, независимо дали има ВАТ номер, се счита за данъчно задължено лице по смисъла на ЗДДС?
#3 | 12.05.2015, 17:23
Публикации: 5 / 0
Това го четох , само че в случая аз нямам регистрация на основание чл. 96, 98 или чл. 100, ал. 1 или ал. 3  и не мога да се регистрирам по чл.156
#4 | 12.05.2015, 17:24
Публикации: 5 / 0
Нямаше ли някакво становище, че всяка фирма от ЕС, независимо дали има ВАТ номер, се счита за данъчно задължено лице по смисъла на ЗДДС?

Ще бъда много благодарна ако някой ми даде такова указание защото стигнах до извода , че е дан. незадължено лице според писмото на НАП с изх.N 15-00-26 от 16.11.2011 относно установяване на статута и местоположението на получател съгласно Регламент за изпълнение ЕС N 282/2011 на Съвета от 15.03.2011 за установяване на мерки за прилагане на Директива 2006/112/ЕО относно общата система на ДДС
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група