Интрастат и дистанционни продажби?

14.05.2015, 09:10 3209 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.05.2015, 09:10
Публикации: 2 / 0
Фирма е Интрастат оператор за поток изпращания. Трябва ли освен ВОД да се декларират и дистанционните продажби на стоки по чл. 14 от ЗДДС?
#1 | 16.05.2015, 14:24
Публикации: 2 / 0
Намерих отговора :) Трябва да се декларират - чл. 2, ал. 2 от НАРЕДБА № Н-4 ОТ 21 ДЕКЕМВРИ 2007 Г. ЗА ПРИЛАГАНЕ НА СИСТЕМА ИНТРАСТАТ.

Интрастат операторите декларират всички вътрешнообщностни изпращания или пристигания на стоки на Общността, които не са обект на Единния административен документ (митническа декларация) независимо от това дали са осъществени съответно към или от лица, регистрирани или не за целите на ДДС в страната, където са установени, или в други държави членки.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група