Аванси и заплати в един и същи ден

10.06.2015, 11:26 3735 5

10.06.2015, 11:26
Публикации: 244 / 6
Администрацията ще получава заплата по банков път на 10-то число за предходния месец, а работниците ще получават на 10-то число аванс по банков път за текущия месец и на 25-то число заплати за предходния отново по банка. Как ви изглежда всичко това? С Декларации 1 и 6 дали ще имам проблеми?  Работя с microinvest trz prо
фирмата реши да дава аванси на 10-то число за съответния месец. Проблема е, че ще ги изплащат по банков път и се получава следната ситуация:
1. Начислявам заплати за месец май с неверни данни, тъй като до 20-ти главната счетоводителка ми дава списък със заплатите за месец май, който всеки път е различен заради Еднократен бонус към възнаграждението.
2. Правя списък с авансите и файл за банката за юни.
3. Анулирам заплатите за юни.
4. Анулирам заплатите за май. Някои колеги тук във форума се оплакват, че се обърква стажа за прослужено време. Не знам все още...
5. Заплатите на администрацията на фирмата се дават на 10-то число, което означава, че трябва да оправям само картоните на администрацията с еднократните бонуси.
6. Начислявам заплатите за май.
7. правя списък със заплатите и файл за банката за месец май.
8. Анулирам заплатите за месец май
9. В картоните на работниците стоят сумите от авансите за месец юни. Трябва да се изтрият. Към 22-ро число правя заплатите на работниците с еднократните бонуси към възнагражденията.
10. Начислявам заплатите за месец май. След като направя списък със заплатите по банков път трябва да изтрия администрацията за да не получат втори път заплати.
 :blink:
#1 | 10.06.2015, 12:49
Публикации: 87 / 2
Няма ли да е по-лесно ако ги разделите на две ведомости - една за администрацията и една за работниците и до 25-то число да си обобщите информацията за д 1 и 6
#2 | 10.06.2015, 12:56
Публикации: 244 / 6
Това звучи интересно, но незнам дали ще се справя с обощаването на декларациите, още повече, че трябва да ги направя в един файл.
#3 | 10.06.2015, 13:03
Публикации: 87 / 2
Ами мисля, че ще може -като зададеш период за д6 би трябвало програмата да си дръпне информацията. Пробвай с два картона и виж дали става. Иначе се получава голяма каша според мен.
#4 | 10.06.2015, 13:11
Публикации: 244 / 6
Незнам, кашата наистина е голяма. Работя с microinvest trz-pro и се опитвам да си представя дали може да стане това, което предлагате. Трябва да направя нова база само с администрацията, със същите данни за фирмата и т.н. Като правя декларациите ще ми ги направи отделно във всяка база и до там... продължавам да го умувам...
#5 | 10.06.2015, 14:40
Публикации: 87 / 2
и това е вариант. По-добре задайте въпрос към микроинвест, въпреки че знам колко бързо отговарят или ще ви поискат допълнително заплащане за настройка на програмата. Успех :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група