Протокол за корекция ДДС НА Дма

12.06.2015, 13:42 5605 2

12.06.2015, 13:42
Публикации: 364 / 7
Здравейте, продадохме ДМА  /стара сграда /без ддс. Сега трябва да начисля ДДС съглчл79/1/6/  ЗДДС за корекциа-за използуван ддс при покупката. Дайте ми , ако някой е имал подобен случай  ... образец за протокол-за да начисля ддс-то.
#1 | 12.06.2015, 14:25
Публикации: 6403 / 1130
Готов протокол нямам, но можете да си направите сами бланка в Ексел, която да съдържа реквизитите, изброени в ППЗДДС:

Чл. 66. (1) Корекциите по чл. 79, ал. 1 и 3 от закона се извършват чрез издаване на протокол, който трябва да съдържа:

1. номер, дата;

2. име и идентификационен номер по чл. 94, ал. 2 от закона на лицето;

3. основание за извършване на корекцията;

4. описание на стоката или услугата;

5. размер на ползвания данъчен кредит;

6. брой години по чл. 79, ал. 6 от закона;

7. размер на дължимия данък по чл. 79, ал. 6 от закона.

#2 | 28.09.2015, 10:04
Публикации: 123 / 2
Здравейте
имам телефон с договор за финансов лизинг, издадена е от бтк  ф-ра за цялата стойност и е ползвано цялото ддс
според първоначалния договор сумата по фактурата /+ лихвата/ще се изплаща разсрочено за 2 тодини
обаче с тристранен протокол телефонът е прехвърлен на трета фирма още на третия месец/ платени са само 2 вноски/ Телефонът е дма- 1000 лв без ддс  БТК отказва да издаде кредитно известие.
Четох много по въпроса какво да правя с ползваното ддс Според някои мнения трябва да се издаде ф-ра за прехвърляне правото на придобиване на собствеността на телефона/ но се съмнявам че на управителя ще му хареса този вариант/
затова реших да издам протокол за цялото ддс и да го включа в дневника на продажбите и така да възстановя ползваното ддс Мисля че основанието би могло да бъде чл 79 ал 1 от ЗДДС но не съм сигурна а също се чудя в кои колони на дневника да посоча ддс  и основата Май както и да го направя ще съм в някакво нарушение но поне да върна ддс-то
моля за съвет по кой член  да е протокола и в кои колони да го включа
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група