Дилър на автомобили втора употреба

25.06.2015, 11:18 4378 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.06.2015, 11:18
Публикации: 592 / 11
Здравейте !
Ако фирма иска да стане дилър на автомобили втора употреба, трябва ли да се регистрира в НАП, или това се отнася само за дилъри на произведения на изкуството, предмети за колекции или антикварни предмети ?
#1 | 25.06.2015, 14:14
Публикации: 592 / 11
Някой запознат ли е с тази тема ?
Моето тълкование на чл.143 от ЗДДС е, че дилърите на автомобили втора употреба не трябва подават уведомление в НАП, а само тези по ал.3  дилъри на произведения на изкуството, предмети за колекции или антикварни предмети.,,но искам да съм сигурна.
#2 | 25.06.2015, 14:22
Публикации: 484 / 46
Мисля, че се подаваше! Както и се следи дали доставчика е дилър за да прилагате маржа!
#3 | 29.06.2015, 07:45
Публикации: 24 / 2
Маржът важи само за авточасти втора употреба, но не и за цели автомобили. Не си спомням от кога беше поправката.
#4 | 29.06.2015, 11:09
Публикации: 186 / 19
Маржът не се прилага за вътреобщностна доставка на нови превозни средства...

Маржът важи само за авточасти втора употреба, но не и за цели автомобили. Не си спомням от кога беше поправката.

С разпоредбата на чл. 143, ал. 4 от ЗДДС е регламентирано единствено задължение за подаване на уведомление пред компетентната териториална дирекция на Национална агенция за приходите за упражняване на право на избор от дилър за прилагане на разпоредбите на Глава седемнадесета от ЗДДС по отношение на доставка на произведения на изкуството, предмети за колекции или антикварни предмети, които са внесли и на произведения на изкуството, доставени им от техните автори или от наследниците им. [/b]
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове