Лек автомобил, ддс

26.06.2015, 09:22 1558 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

26.06.2015, 09:22
Публикации: 592 / 11
Здравейте !
Правилно ли тълкувам чл.70 от ЗДДС ?
Ако фирма е дилър на автомобили може да закупи лек автомобил за снабдяване с право на данъчен кредит ( не като търговска наличност, за собствени нужди ) ?
#1 | 26.06.2015, 09:48
Публикации: 9543 / 1623
ЗДДС
Скрит текст :
В случая имате придобит/ внесен автомобил и той се използва за собствени нужди при положение, че основна дейност е препродажба на коли / примерно / . Изпълнено е условието на чл.70 ал.2 т.5 самото МПС да се използва за друга дейност извън основната / за собствени нужди в случая / при положение, че основна дейност е  търговска / тази по т.3 на ал.2 / .
За това МПС може да ползвате данъчен кредит .
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове