Фактура за правна услуга

01.07.2015, 11:09 2231 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.07.2015, 11:09
Публикации: 174 / 0
По договор за правна защита сме превели сума на адвокат.
Издаден ми е само едно лисче на което пише догов за правна защита и сумата която сме платили.
въпросът ми е не трябва ли да ми издаде сметка-фактура съответно с ДДС?
Адвокатът казва ,че това било достатъчно, но аз не мисля така.
#1 | 01.07.2015, 12:45
Публикации: 309 / 38
Адвокатът си е свършил перфектно работата по издаване на съответния документ, с който да отрази извършената услуга. Повече от него не очаквайте.
#2 | 02.07.2015, 17:03
Публикации: 33 / 0
Имала съм същия случай с адвокат за немалка сума. Управителят ми донесе листче със същия текст.  Отидох лично при адвоката и настоятелно го помолих да си напише на листчето трите имена, ЕГН-то или булстата. Направи го чак след като се убеди, че няма да се откажа. На края на годината го  включих на първия ред в справката по чл. 73.
#3 | 02.07.2015, 18:29
Публикации: 6317 / 1026
Ако сте обърнали внимание, договорът за правна защита е пронумерован автоматично от кочан. Това е документът, който адвокатите издават за приход по такъв договор. Изплащате го и после го включвате в справката по чл. 73, както е отбелязал колегата от горния коментар.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове