Патентна декларация за нов ТО -ЕТ

11.07.2015, 12:09 3704 2

11.07.2015, 12:09
Публикации: 187 / 1
Здравейте,
ЕТ - на патент, има обект "Книжарница" осъществява дейността с личен труд . подадена декларация 28.01.2015 и патентния данък е внесен за цялата година на 28.01.2015
Сега ще открива друг ТО-"Книжарница" на друг адрес на територията на същата община.
Въпросът ми е : Обекта  ще заработи от 01.08.2015 г. Първият месец , собственика  ще работи . От 01.09.2015 г. ще назначи продавач по ТД. Не ми е ясно изобщо как да попълня патентната декларация , коя клетка да маркирам след като един месец  работи той а следващ ще назначи по ТД персонал.
В закона е записано, че при стартиране на дейност през годината декларацията се подава  непосредствено преди от почване , при този случай  на 31 юли ли следва да я подаде. От общината са казали ,че може да я подаде още в средата на м. юли.
Предварително ви благодаря.
#1 | 11.07.2015, 12:20
Публикации: 187 / 1
В сайта Ви прочетох,че патентна декларация може да се подава по електронен път. Питах в НАП, отговориха да се обърна към общината.  се опитвах на посочени телефони за контакт ,  но не успях да се свържа. Имали такъв вариант и  с какъв електронен подпис може тази декларация да се попълва личен на собственик или  с Ел.подпис на фирма, която ги обслужва счетоводно или с ПИК на лицето.
#2 | 11.07.2015, 14:27
Публикации: 26 / 6
Наистина въпросите Ви са за съответната община, не за НАП. Ако е възможно да се подават декларации с електронен подпис, това би трябвало лесно да се открие на сайта на Вашата община. В нашата не може - или я носим лично, или по пощата с обратна разписка. Като чета и упътването в самата декларация, електронно подаване не е предвидено.
По повод маркирането на клетката за личен труд, нека по-знаещите да кажат, но според мен няма голямо значение, защото не влияе на размера на данъка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група