Декларация по чл.88, ал.1 от ЗКПО

23.07.2015, 13:22 3907 5

23.07.2015, 13:22
Публикации: 825 / 178
Едноличен Търговец е с ЕИК по БУЛСТАТ.
Ще му намалявам размера на третата  авансова вноска през тази календарната година, та се чудя по Булстата ли да му я пусна или по ЕГН.
По електронен път ще я пускам и гледам че я има в списъка по булстат на търговеца, а по ЕГН я няма, но някога може и да не съм чекнал тая опция..
Някой за мнение. :smile1:
#1 | 23.07.2015, 13:34
Публикации: 6679 / 661
А как си плащал авансовите вноски за първо и второ тримесечие - по ЕГН или булстат?
#2 | 23.07.2015, 14:06
Публикации: 6403 / 1130
пасат,
Според мен - по Булстат. Защото намаляваш авансовата му вноска от дейността му като ЕТ, а той може да е задължен като СОЛ да внася авансово за нещо друго по ЕГН с декл. по чл. 55.
#3 | 23.07.2015, 14:13
Публикации: 825 / 178
Първите две вноски не ги е внасял, не искаше даже и платежни, все отлагаше, че щял да ги внася с лихвите.
Той е само СОЛ, а и няма други годишни задължения, та си мисля че няма значение по какво ще я пусна, но не съм сигурен..
Ориентирам се към ЕИК, защото само там ми излиза тая декларация, хахаха-:)
#4 | 23.07.2015, 15:15
Публикации: 1884 / 384
И аз съм на мнение, че следва да се пусне дек по чл.88 по булстат, по същите съображения, че авансовата вноска касае дейността на ЕТ, независимо, че след като я пуснете, задължението ще излезе и по булстат и по ЕГН.
На практика и ЕТ и ЕГН са ФЛ и затова ни объркват и всеки път се мисля от къде какво подавам, но в крайна сметка водещото би следвало да бъде/щом за НАП е едно и също/ кой прави декларацията и в качеството си на какъв. Не бихме се замислили от булстата ли да пуснем декларациите за назначените работници в ЕТ. Да вземем данък наем,тук пък зависи на кого е имота -на ЕТ или на ФЛ и на кого се отдава под наем .  Та така, сложно нещо е ЕТ.
#5 | 23.07.2015, 20:26
Публикации: 825 / 178
Така е, create - луди ни направиха с тия ЕТ и ф.л., как не го промениха тоя ТЗ.
В Германия например, срещу 30 евро в кметството ти издават документ за Firma "..." с данъчен номер и си развиваш дейност. Тая фирма не е обвързана със съпруг/а - респ. вноски, доходи, имоти, разпределения, камо ли финансови разправии при разводи  :wink1: :smile1:
А тук..  :no: :cray:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група