Платен годишен отпуск след майчинство

23.08.2015, 14:42 4774 6

23.08.2015, 14:42
Публикации: 7 / 1
Здравейте,
Проблемът ми е следният. След 2 седмици ми приключва майчинството и реших да се свържа с работодателя ми да се разберем за полагаемата ми отпуска. От счетоводителя разбрах,че фирмата е продадена и ми дадоха телефона на новият собственик. В разговора с него след като му обясних ситуацията си, той ми каза,че въобще не е наясно за какви документи и отпуски става въпрос. Помолих го да ме свърже със счетоводителя си,щом той не е компетентен и така чакам вече 2 седмици. Той не е от моя град и освен по телефона,не мога по никакъв начин да се свържа с него. Преди 3 дни пак му се обадих и пак ме излъга че ще ме свърже със счетоводителя. Искам да попитам някой може ли да ми даде съвет какво да правя? В инспекцията по труда културно ми казаха по заобиколен начин да си го търся и да се оправям сама.
#1 | 23.08.2015, 15:57
Публикации: 4401 / 737
А ако тръгнете на работа и си подадете заявление за отпуск, така, както всички останали? Това, че се е сменил собственикът на фирмата не променя нищо, фирмата си е същата, със същите права и задължения от/към вас. Ако работодателят не разреши ползването на отпуска тогава вече може да почнем да се притесняваме и мислим какво да се прави.

#2 | 23.08.2015, 16:07
Публикации: 7 / 1
Там е работата,че предишният собственик затвори магазините си в моя град и няма къде да се върна на работа.
#3 | 23.08.2015, 16:48
Публикации: 4401 / 737
Това вече е друго. Какво каза работодателят за връщането ви на работа и къде ще е? Той въобще знае ли, че има такъв работник без работно място? Трябваше първо това да коментирате и уточните, вижда ми се по-важно в дългосрочен план, освен ако не искате да напускате. Да не ви плаша, но така описано, вероятността да ви предложи да ходите в друг град на работане е изключена. Или пък за съкращаване на щата.
#4 | 23.08.2015, 17:05
Публикации: 7 / 1
Доколкото знам,предишния ми работодател е затворил всички магазини и продава фирмата без магазини. А по реакцията на новия шеф мисля че не е знаел за мен, всички други колежки бяха съкратени още от стария
#5 | 23.08.2015, 17:14
Публикации: 4401 / 737
В този случай прекратяването на ТД вероятно е неизбежно, струва ми се, че е по-добре да се бориш за обезщетения за освобождаването, за неползвания отпуск и т.н.
#6 | 23.08.2015, 17:18
Публикации: 7 / 1
Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група