Самоосигуряване в ЕООД

24.09.2015, 15:55 2996 3

24.09.2015, 15:55
Публикации: 69 / 0
Здравейте,
собственик на ЕООД се осигурява, като самоосигуряващ се в него, същият има второ ЕООД, в което няма назначени хора на трудов договор, а извършва стопанска дейност. Как следва да се осигурява във второто ЕООД. Предполагам, че тук трябва да полага личен труд и ако той е 200лв на месец, какви осигуровки и данък върху тях се дължат?

Благодаря предварително за отделеното време.
#1 | 24.09.2015, 15:56
Публикации: 574 / 56
СОЛ не е длъжен да се самоосигурява и от второто ЕООД.
#2 | 24.09.2015, 16:14
Публикации: 2027 / 254
Здравейте,
собственик на ЕООД се осигурява, като самоосигуряващ се в него, същият има второ ЕООД, в което няма назначени хора на трудов договор, а извършва стопанска дейност. Как следва да се осигурява във второто ЕООД. Предполагам, че тук трябва да полага личен труд и ако той е 200лв на месец, какви осигуровки и данък върху тях се дължат?

Благодаря предварително за отделеното време.

Във Втората си фирма въпросното лице , ако не получава личен труд , то не дължи осигуровки за това , че полага труд и в тази си фирма . Ако все пак решите да му изплащате възнаграждение във втората му фирма , то ще се дължи само данък върху сумата на личния труд. Личните месечни осигуровки , които дължи лицето , в качеството му на самоосигуряващо се лице , няма да подлежат на приспадане от сумата на личния труд , при определяне на данъчната основа , поради причината , че лицето се самоосигурява чрез другата му фирма.
#3 | 24.09.2015, 16:39
Публикации: 69 / 0
Притеснява ме това, че във второто ЕООД няма персонал, а има приходи.Някой трябва да върши стопанската дейност.Самоосигуряващия т е освободен от осигуряване тук само като управляващ.
Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група