Смяна на работодателя

27.10.2015, 16:15 2866 2

27.10.2015, 16:15
Публикации: 7 / 0
Здравейте! В момента съм в отпуск по майчинство (отглеждане на дете до 2-годишна възраст). Работодателят ми искаше да ме освободи поради липса на работа и може би закриване на фирмата, но се съгласи да изчака докато ми изтече отпуска. Сега обаче разбрах, че съм бременна с 2ро дете като терминът ми и изтичането на отпуска са горе-долу по едно и също време и той няма да прави повече компромиси. Какви възможности имам? Мога ли да прекратя договорът по взаимно съгласие и да бъда назначена при друг работодател преди изтичане на отпуска ми?
#2 | 28.10.2015, 10:19
Публикации: 1187 / 228
Имате възможност да напуснете по взаимно съгласие и да си намерите друга фирма на ваш познат(иначе предполагам, че няма да ви назначат на работа някъде, само да си ползвате майчинството) и да протече целия процес оттам. В новата фирма трябва да отработите поне един ден, преди да излезете отново в отпуск за отглеждане на дете до 2 години, или съответно да работите, ако получавате половин майчинство, не знам точно каква е ситуацията. За правилно стиковане и протичане на процеса трябва да се подадат от работодателите декларации за промяна на обстоятелства, във връзка с прекратяване на правоотношението с приложена заповед и после нещата се движат по естествен ред...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група