Трудов договор

01.11.2015, 08:10 3055 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.11.2015, 08:10
RUMQNA_
Здравейте, работя като учител. Имам 27 години педагогически стаж през месец октомври се преместих на ново работно място.Напуснах работа на 12.10.2015г и съответно започнах работа на същия ден 12.10.15г. На 30.10.2015г. ми връчват трудовия договор и в него е записано: Днес 12.10.15г. е сключен трудов договор и надолу в договора е записано. Работника е постъпил на работа на 14.10.15г.
Съответно в НАП ще имам прекъсване от 2 работни дни. Възможно ли е да се оправи тази техническа грешка в НАП и по какъв начин. Директора ме убеждава че всичко ще се оправи и няма да имам прекъсване на трудовия стаж.
#1 | 01.11.2015, 11:04
Публикации: 7243 / 1082
А Вие кога постъпихте на работа? На 12 или на 14? Ако е на 14 - всичко е правилно.
Ако сте почнала на 12-ти - кога е подписан трудовия договор, кога е подадено уведомлението, кога получихте справката за регистрирания ТД? Ако всичко е оправено преди 12.10 и на 12.10 сте била на работа, то наистина е техническа грешка и трябва да се отстрани.

ПП.  Прекъсването на стажа за два дни няма никакво практическо значение.
#2 | 01.11.2015, 15:43
Публикации: 3279 / 456
...започнах работа на същия ден 12.10.15г. На 30.10.2015г. ми връчват трудовия договор...

Това е повече за притеснение, че започват не по правилата. Нали знаете, че преди да започнете на работа трябва да сте получили поне ТД, копие на уведомлението в НАП и длъжностна характеристика, трябвало е да ги поискате. Че кой знае какво можеше да пише вместо двата дни разлика...
#3 | 18.12.2015, 18:38
Публикации: 71 / 0

Здравейте, при проверка от ИТ имам предписание ,относно периодичността на изплащане на трудовото възнаграждение / КТ чл.66 ал.1/ - аз съм определила -всеки месец- но трябвало да фиксирам дата ,дали това е така ?
И ако променя в договора,   да добавя и дата за изплащане на заплатата ,дали трябва да подам уведомление до НАП ?
 :blink:
#4 | 18.12.2015, 19:20
Публикации: 2510 / 285
Къде сте уведомили изначално НАП за това кога плащате заплатите?!
Иначе за дата - аз съм сложила - до .... число на месеца, следващ месеца.
#5 | 18.12.2015, 19:22
Публикации: 3279 / 456
Аз различавам "периодичност" от "срок". "Периодичност", според мен, е примерно ежемесечно, ежеседмично, ежедневно - на такъв период.

Не бих променил ТД, няма как (теоретично). Срок на плащане сме въвели във ВПРЗ, запознати са всички работници и служители.

А уведомление в НАП за какво да се подава?
#6 | 19.12.2015, 12:47
Публикации: 71 / 0
Благодаря,  и на мен ми се струва , че беше чисто "буквоядство" ,но ...
ТД , ще си остане както е -   всеки месец -   , защото има фиксирана дата във ВПРЗ.
Няма да променям нищо. :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове