Фактура ЕС-услуга

16.11.2015, 12:37 3481 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.11.2015, 12:37
Публикации: 383 / 13
Здравейте!Един бРЪз въпрос.Отдавна не съм издавала фактура за услуга към ЕС.Но по спомен-основание за неначисляване-"обратно начисляване-чл.86,ал.3 във вр.с чл.21 ал 2" и основание-"доставката не подлежи на облагане с ДДС в България"-така ли беше?Моля!
#1 | 16.11.2015, 13:24
Публикации: 383 / 13
Някой да каже,моля,така ли беше!!?
#2 | 16.11.2015, 14:49
Публикации: 6307 / 1018
 :good:
#3 | 16.11.2015, 17:20
Публикации: 383 / 13
#4 | 27.11.2015, 18:50
Публикации: 2 / 0
Да
#5 | 27.11.2015, 19:04
Публикации: 30 / 0
Регистрирани сме по ДДС и извършваме стр.дейности в Германия. Наехме през този м. подизпълнител немска фирма също регистрирана по ДДС . Мястото на изпълнение  е Германия Как да отчета ф-рата от подизпълнителя към нас? В дневника за покупки в коя клетка? ВОП ли е? Основание за неначисляване на ДДС чл.84 ли
#6 | 01.12.2015, 10:59
Публикации: 6307 / 1018
Регистрирани сме по ДДС и извършваме стр.дейности в Германия. Наехме през този м. подизпълнител немска фирма също регистрирана по ДДС . Мястото на изпълнение  е Германия Как да отчета ф-рата от подизпълнителя към нас? В дневника за покупки в коя клетка? ВОП ли е? Основание за неначисляване на ДДС чл.84 ли
Малко късно отговарям, но въпросът е важен.
Често бъркаме ВОП/ВОД и доставките на услуги, а правилното дефиниране на същността на стопанската операция е важно за коректното определяне на мястото на сделката.
В случая имаме доставка на услуга от подизпълнител, мястото на изпълнение е извън страната
Скрит текст :
и съгласно чл. 86, ал. 3 не се начислява ДДС :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове