Фактура по банка и плащане на терминал в банка

30.12.2015, 08:17 3085 4

30.12.2015, 08:17
Публикации: 11 / 0
Здравейте,вчера ми се наложи да закупя една техника,но фирмата,от която закупих работи само по банка,няма касов апарат,защото са он-лайн магазин.Но аз отидох в офиса ,исках да видя и купих от там.Младежа ми издаде фактура по банка,аз му платих и той отива и внася парите на терминал в банката/Прокредит имат един терминал ,да не чакаш на каса,направо от него ги нареждаш/ и ни даде бележката след това.На бележката пише номера на фактурата по която са внесени парите.Прикрепих я към фактурата.Каза ,че досега не е имало проблеми.Вие как мислите,това би ли било проблем за фирмата ни?
#1 | 30.12.2015, 08:29
Публикации: 1166 / 86
Ако във вносната бележка като вносител е записано името на Вашата фирма и е цитирана фактурата, то няма никакъв проблем.
#2 | 30.12.2015, 09:47
Публикации: 11 / 0
Записана е само номера на фактурата,но вносителя е неговото име.Аз това ме притеснява,въпреки че пише номера на фактурата.То всъщност от терминала излиза едно листче като касова бележка и там пише само номера на фактурата,няма място да пише и името на фирмата ни.Става нещо като плащане по банка,но през пос терминал на ръка.
#3 | 30.12.2015, 10:07
Публикации: 4365 / 719
За вас е касово плащане, вместо касова бележка имате документчето от терминала (= вносна бележка). На касовата бележка също не пише името на фирмата-платец, че даже и номера на фактурата не пише. За ваше улеснение може да си драснете една бележка що е то, да не се чудите след време :)
#4 | 30.12.2015, 10:19
Публикации: 11 / 0
Благодаря,много.Весело посрещане на Нова Година.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група