Регистрация на фирма

04.01.2016, 14:04 2139 1

04.01.2016, 14:04
Публикации: 18 / 0
Здравейте, колеги!

Прочетох няколко теми по въпроса, но май стана нещо като лутане. Тъй като до този момент не съм се занимавала толкова подробно със ЗДДС имам следните въпроси със следните обстоятелства: Фирма с дейност онлайн търговия на нематериални (по-скоро софтуерни) продукти и услуги, които са носочени към външни пазари.

Самият акт на регистрация не представлява проблем за мен (предполагам). Желанието на клиента е да бъде ЕООД и той да бъде СОЛ.

След това започва объркването за мен, защото фирмата няма да е регистирана по ДДС. Тогава как ще стои въпроса със продадените продукти и услуги?
#1 | 06.01.2016, 11:31
Публикации: 6403 / 1129
Задължение за регистрация при доставки на услуги, данъкът за които е изискуем от получателя (Ново загл. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.)
Чл. 97а. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) На регистрация по този закон подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, което получава услуги с място на изпълнение на територията на страната, които са облагаеми и за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2.
(2) На регистрация по закона подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, установено на територията на страната, което предоставя услуги по чл. 21, ал. 2 с място на изпълнение на територията на друга държава членка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група