Собственик на еоод

22.02.2016, 17:36 3069 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.02.2016, 17:36
Публикации: 561 / 2
Здравейте собственик на ЕООД може ли да подаде декл. чл. 50 с приложение 3
и код 305(Доходи от упражняване на занаят, които не се облагат с патентен данък по реда на Закона за местните данъци и такси)

затова че е съствител на ГФО на фирмата
#1 | 22.02.2016, 17:41
Публикации: 6897 / 1012
А дохода от "личен труд" на собственика в кое приложение и с какъв код се декларира?
#2 | 22.02.2016, 17:52
Публикации: 561 / 2
честно да Ви каже НЕЗНАМ
сега поразгледах приложение 1 с код 102 ако посоча какво ще се дължи при положение че до сега е плащало самоос.доход 420*16,3*5*8=123,06 - или тези вноски изгарят
МОЛЯ дайте съвет какво да се направи за да се увеличи дохода на собственика от 420 към 450 или 500 
#3 | 22.02.2016, 18:08
Публикации: 6897 / 1012
За да се увеличи дохода над 420 лв, трябва наистина да има доход. За доход на СОЛ-собственик на ЕООД от неговата фирма възможността е една - решение за изплащане на личен труд. Изплащането на личния труд се отразява всеки месец в Д1. Върху това възнаграждение се дължи данък и този данък всеки месец се декларира с Д6. Ако мислите да направите нещо за 2015 г. - помислете имате ли възможност да подадете корекции на Д1 и Д6.
Предполагам, че варианта с ДУ не Ви устройва. Свързан е с повече разходи и също с Д1 и Д6.
Има и още един вариант - да си намери някоя друга фирма, на която през 2014 да е извършил услуга по ГД и тази услуга да е платена през четвъртото тримесечие. Това е добре, ако целта на повишаване на осигурителния доход е по-висока пенсия, но не става за по-високо майчинство.
#4 | 22.02.2016, 18:20
Публикации: 561 / 2
попълних чл.50 и прил 1 и Т1иТ2
като в прил 1 част 1- ред 1 кол 2 написах 6000
                           ред 7                           6000
                    част 2  ред 2(Удържан и/или внесен окончателен данък за доходи по чл. 37 от ЗДДФЛ, подлежащ на приспадане съгласно чл. 48, ал. 4 от ЗДДФЛ)  мога ли да посоча данъка от изплатен дивидент 5 % 6000*5%=300

таблица 1 кол 3 -500,00    кол 4- 420,00  колона 5,2 - 420,00  колона 6 - 920 и кол 7-1000
за иравняване доход - 960 ОВ - 156,48 , 48,00 , 76,80

МОЖЕ ли да се направи таково нещо

необходимо е за пред банка за доход за кредит
#5 | 22.02.2016, 18:30
Публикации: 6897 / 1012
Дивидентът няма място в ГДД по чл. 50. Нито в таблиците за изравняване на осигуровките, нито в приложенията за определяне на данъка.
Данъка върху дивидента се декларира с декларация по чл. 55. Ако става въпрос за дивидент, разпределен през 2015 - изпуснали сте срока за деклариране.

За пред банка най-лесно ще е с ГД. Стига банката да "хареса" дохода по ГД и да не го смята за "случаен"
#6 | 22.02.2016, 19:58
Публикации: 561 / 2
БЕЗКРАЙНО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА НАПЪТСТВИЯТА :good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове