свързани лица

10.03.2016, 12:47 3147 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

10.03.2016, 12:47
Публикации: 571 / 2
Собственика на ЕООД е внесъл необходими ср-ва в фирмата 14000 през 2012 и е подадено в ГДД /Задължения към свързани лица – салдо (остатък) към 31 декември на съответната година, в т.ч.:Задължения към свързани лица – салдо (остатък) към 31 декември на съответната година, в т.ч.:/-14000

сега това задължение още си стои и се чудя ТРЯБВА ли пак за 2015 г да посочвам това задължение14000 и също така 6000 за не изплатен дивидент ???

МОЛЯ за съвет как процедирате със тези справки  :noexpression: :noexpression: :noexpression:
#1 | 10.03.2016, 13:39
Публикации: 6324 / 1029
Да, посочват се задълженията по вноската на средства и по неизплатените дивиденти.
#2 | 10.03.2016, 14:04
Публикации: 571 / 2
Забележка: Не се попълват данни за:
1.свързани лица по § 1, т. 3, б. „а”, „б”, и „л” от ДР на ДОПК. Това са:
• съпрузите, роднините по права линия, по съребрена - до трета степен включително; и роднините по сватовство. Изключението
не се прилага само при взаимоотношения между търговски предприятия (ЕТ) на посочените лица.
• работодател и работник; :noexpression: :noexpression: :noexpression:
• лицата, едното от които е направило дарение на другото.
#3 | 20.03.2016, 11:32
Публикации: 83 / 1
1. Ако работодател и работник са свързани лица напр. баща и дъщеря - декларират ли се разходите за заплати и осигуровки в качеството им на счетоводни разходи.
2. Декларира ли се изплатения дивидент на съдружник?
3. Декларират ли се изплатените суми за личен труд?
#4 | 20.03.2016, 12:04
Публикации: 7224 / 1079
1. Ако работодател и работник са свързани лица напр. баща и дъщеря - декларират ли се разходите за заплати и осигуровки в качеството им на счетоводни разходи.
2. Декларира ли се изплатения дивидент на съдружник?
3. Декларират ли се изплатените суми за личен труд?
Видя ли забележката под таблицата?

Забележка: Не се попълват данни за: свързани лица по § 1, т. 3, б. „а”, „б”, и „л” от ДР на ДОПК. Това са:
• съпрузите, роднините по права линия, по съребрена - до трета степен включително; и роднините по сватовство. Изключението не се прилага само при взаимоотношения между търговски предприятия (ЕТ) на посочените лица.
• работодател и работник;
• лицата, едното от които е направило дарение на другото.
#5 | 20.03.2016, 12:16
Публикации: 7224 / 1079
Вижте и това указание. Конкретно - т. 4.3
#6 | 21.03.2016, 11:45
Публикации: 83 / 1
Благодаря, ХХХХХ! :good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове