Засичане на касов апарат

10.03.2016, 15:08 4663 4

10.03.2016, 15:08
Публикации: 326 / 5
Здравейте,

имам проблем с един клиент. Идея нямам как пуска бележките и дневните отчети, но когато събера всички дневни отчети не се равняват на месечния, като разликите са големи. Според него било, защото повечето клиенти не знаели как ще плащат - примерно казвали, че ще платят в брой, но когато им занесе касовият бон те казвали, че ще платят с карта и той пуска само през пос устройството новата сума. Това не ми звучи логично, но той настоява, че е така и че от фирмата, която му поддържа КА му казали, че нищо не може да се направи. Някакви идеи как да засека отчета?
#1 | 10.03.2016, 15:18
Публикации: 4367 / 719
Мисля (но все пак проверете в наредбата), че и при плащане с ПОС-терминал / устройство пак се издава касова бележка, но не като "обикновената". Обикновената, ако вече е чукната и няма плащане в брой се сторнира с касова бележка от кочан. Но пак - проверете, да не бъркам с друго.

Оправете ги тези неща, както и практиката ви (на клиента) за издаване на бележки, че иначе боли много.
#2 | 10.03.2016, 17:15
Публикации: 326 / 5
Все ще трябва да го засека някак, но идея нямам откъде и как да тръгна да търся сумите, които не са реални.
#3 | 10.03.2016, 17:19
Публикации: 404 / 14
Все ще трябва да го засека някак, но идея нямам откъде и как да тръгна да търся сумите, които не са реални.
Тръгвате от фактурите в брой!Ако има фактури.Другото трябва да е като отчет продажби-само с бон или през ПОС терминала.Засичате и ПОС терминала и лека полека....Аз бих му направила месечните отчети по касов апарат-да се равни всичко.
#4 | 10.03.2016, 17:52
Публикации: 326 / 5
Благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група