С-ва на собственика

14.03.2016, 17:46 3071 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.03.2016, 17:46
Публикации: 152 / 1
Тъй- като изтича срока за възстановяване на с-ва на собственика и в момента
не може да се върне цялата сума с едно решение на ОС може ли да се удължи
срока?
#1 | 15.03.2016, 14:40
Публикации: 152 / 1
Никой ли не е имал такъв случай?
Тъй- като изтича срока за възстановяване на с-ва на собственика и в момента
не може да се върне цялата сума с едно решение на ОС може ли да се удължи
срока?
Може ли целият казус в детайли. Доколкото разбирам става дума за вноски по чл. 134 от ТЗ, така ли е?
#3 | 15.03.2016, 17:39
Публикации: 152 / 1
Точно така ,отнася се за вноски от собственика по чл 134 от ТЗ. като срока е за 10 г
и изтича през м 04 2016г. Сумата е 35000 лв,която се използва за зак. на ДМА и
стоки.На части по малко по години сумата се връща на собственика но не напълно.
Остатъка е под 10000 лв може ли да се удължи срока с още некоя година за
пълното възстановяване.
Да възможни са много варианти. Допускам, че не сте начислявали лихва по чл. 134 от ТЗ, което може би е било правилно към момента на първоначалното решение. Няма пречка сега да се вземе второ решение, но то трябва внимателно да се прецизира. 
#5 | 16.03.2016, 10:07
Публикации: 152 / 1
Мисля да удължа срока за още 1 година без лихви както е било и досега.
Дано да не греша. Благодаря.
Не грешите, но трябва да аргументирате решението, съобразно изискванията на чл. 134. Например: Липсата на парични средства, които се дължат на собственика е временна необходимост от парични средства.  :smile1:
#7 | 17.03.2016, 10:20
Публикации: 152 / 1
Г-н Петров,
Много Ви благодаря за помоща,която ми оказахте.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове