Декларация по чл. 54 от КСО от бащата?

15.03.2016, 16:52 4181 5

15.03.2016, 16:52
Публикации: 3 / 0
Здравейте, при нас случаят е следният: Правата за ползване на отпуск по майчинство са прехвърлени на бащата след 6-тия месец на бебето. Аз се върнах на работа.
Сега предстой и бащата да се върне на работа. Детето все още няма 2 години и няма да е настанено в детско заведение. Интересува ме има ли бащата право да ползва обезщетението за гледане на дете до 2 г (чл. 54 от КСО мисля беше, преди) като подаде съответната декларация.
Какво трябва да отбележи в тази декларация? 
#1 | 15.03.2016, 17:16
Публикации: 6679 / 661
Ще подадете необходимите документи за 50% от обезщетението Вие, а не бащата.
#2 | 15.03.2016, 17:21
Публикации: 3 / 0
Ще подадете необходимите документи за 50% от обезщетението Вие, а не бащата.
Трябва ли аз да подавам някакъв документ за възстановяване на майчинството в такъв случай. Аз съм се отказала от майчинството в полза на бащата и работя откакто детето е на 6 м. Досега считах, че с преехвърляне на майчинството съм прехвърлила всички бъдещи права на бащата. 
#3 | 15.03.2016, 17:39
Публикации: 6679 / 661
Бащата трябва да подаде заявление за прекратяване на отпуската за гледане на дете. Фирмата трябва да издаде заповед и да подаде съответното приложение за промяната. Вие няма да подавате документ за възстановяване на майчинството.
#4 | 15.04.2016, 13:25
Публикации: 2 / 0
Здравейте, искам да попитам ще ми се полагат ли тези 50% ако пусна сина си на ясла през септември и в.това време когатo детето ми ще бъде на година и 4 месеца следващия месец.Май аз ще родя и другото си дете и ако ми се полагат какви документи трябва да се подадат от счетоводителката на работодателя ми??? Сърдечно благодаря:)
#5 | 15.04.2016, 13:27
Публикации: 6679 / 661
Здравейте, искам да попитам ще ми се полагат ли тези 50% ако пусна сина си на ясла през септември и в.това време когатo детето ми ще бъде на година и 4 месеца следващия месец.Май аз ще родя и другото си дете и ако ми се полагат какви документи трябва да се подадат от счетоводителката на работодателя ми??? Сърдечно благодаря:)

Счетоводителката на работодателя Ви нищо няма да подаде, ако Вие не изразите желанието си. Това е Ваше задължение. За да получавате 50% от обезщетението за първото Ви дете трябва да попълните и подадете във фирмата приложение № 8.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група