Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ ЕТ

22.03.2016, 11:43 1638 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.03.2016, 11:43
Публикации: 41 / 0
ЕТ прави дарение в размер на 500 лв. и има печалба 70000 лв.
При попълване на приложение 10 за данъчни облекчения част IV т.1 тази сума не се прехвърля никъде и реално не намалява данъчната основа.
В приложение 2 част VIII т.1 , също не дава отражение за намаляване на данъчната основа.
Въпроса ми е къде трябва да отразя направеното дарение за да ми намали данъчната основа?
#1 | 22.03.2016, 12:42
Публикации: 6317 / 1026
Ако дарението е направено от ЕТ, отразявате го в ГФО, съставен по ЗКПО, а не директно в декларацията по чл. 50 от ЗДДФЛ.
#2 | 22.03.2016, 14:08
Публикации: 41 / 0
Благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове