Регистриране фирма - първоначален приход/разход-осигуровки

28.03.2016, 22:08 2459 2

28.03.2016, 22:08
Публикации: 5 / 1
Здравейте,

Имам намерение да регистрирам фирма. Желая да я регистрирам малко по-рано от когато ще започне дейност, защото може и да изскочинещо преди периода, който очаквам. Въпросът ми е - може ли след регистрация до започване на дейност /приход/ да не плащам осигуровки /ще бъде еоод, аз ще съм единствения човек във фирмата/. Бях чел някъде, че се плащат след извършване на приход или разход и в този ред на мисли - може ли фирмата да съществува без банкова сметка до този първи приход или разход /защото предполагам, че месечната такса по фирмена сметка пак се брои разход/.

Благодаря предварително!

#1 | 29.03.2016, 00:05
Публикации: 9368 / 1574
Може и по двата въпроса
За препоръчване е при започване на дейност да си наемете счетоводител, защото някои неща не са точно так, катко предполагате или четете някъде от тук и там.
#2 | 29.03.2016, 09:17
Публикации: 2976 / 397
Плащането на осигуровки е свързано с полагането на труд във вашата фирма. Има много интерпретации по въпроса, но аз не смятам, че регистрирането на фирма е начало. За мен дейността започва, когато започват да се случват някакви неща - това не е непременно момента, в който се получават доходите (или разходите). 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група