Разходи командировка (настаняване в ход) - платени сега за след няколко месеца

25.04.2016, 12:06 2536 2

25.04.2016, 12:06
Публикации: 298 / 14
Здравейте,

Имаме малък спор. Собственикът на фирмата плаща за настаняване в хотел във връзка с предстояща командировка след няколко месеца. Този разход за бъдещ период ли отива или се отчита текущо?
Аз винаги съм си мислел, че разход за бъдещ период е, когато например имам застраховка на кола или наем, като разхода е направен сега за една или няколко години напред. Обаче това настаняване в хотел за след няколко месеца ме озадачава?
Малко помощ, ако може моля.
#1 | 25.04.2016, 14:06
Публикации: 11932 / 2174
Собственикът на фирмата плаща за настаняване в хотел във връзка с предстояща командировка след няколко месеца.

На кого плаща ? На хотела може би ? Ако е така това си е авансово плащане на доставчик. При реализиране и отчитане на командировката този разход ще си го осчетоводите като текущ.

А може би плаща на лицето ? В този случай това би било плащане на подотчетно лице , а не разход. И аналогично след отчитане на командировката ще се осчетоводи като текущ разход.
#2 | 25.04.2016, 20:54
Публикации: 298 / 14
На кого плаща ? На хотела може би ? Ако е така това си е авансово плащане на доставчик. При реализиране и отчитане на командировката този разход ще си го осчетоводите като текущ.

А може би плаща на лицето ? В този случай това би било плащане на подотчетно лице , а не разход. И аналогично след отчитане на командировката ще се осчетоводи като текущ разход.
Ох много се извинявам, на хотела плаща, понеже плаща директно по банков път винаги и аз го приех за факт, не помислих, че се получава двусмислица.
Благодаря много, първия вариант за хотела е точно това, което ми трябва, но ще си запиша и втория, за да го имам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група