Преотстъпване на данък за ЗП ФЛ

25.04.2016, 13:37 4325 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.04.2016, 13:37
Публикации: 143 / 4
Здравейте!ЗП ФЛ се облага на 60% НПР.Тази година данъка ще е голям,защото продукцията от миналата година се продаде сега .Може ли да се ползва преотстъпване от първата всноска на данъка за 2016 (първото тримесечие)?Счетоводителката твърди,че е трябвало февруари месец да заявим това в инвестиционния фонд.Четох,четох и такова нещо не срещнах.Аз го разбирам,че може да се преотстъпва на всяко тримесечие от авансовия данък и до края на 2017 да се закупи актив.Моля ,разяснете ми точно как стоят нещата,за което предварително благодаря!
#1 | 25.04.2016, 14:10
Публикации: 6336 / 582
Какво преотстъпване? Отговорът на счетоводителката е за класиране в топ 100.
Сумирате всички получени приходи през І-вото тримесечие. От общата сума изваждате 60% признати разходи, осигуровките за трите месеца и получената сума умножавате по 10% - това Ви е данъка. Това декларирате в декларация по чл.55 и внасяте до 03.05.2016 год.
#2 | 25.04.2016, 15:03
Публикации: 143 / 4
Имам пред вид преотстъпване на 60% от данъка като помощ на ЗП за закупуване на земеделска техника.А иначе така го изчислихме.
#3 | 25.04.2016, 15:21
Публикации: 6336 / 582
И какво преотстъпване търсите?
#4 | 25.04.2016, 15:24
Публикации: 143 / 4
Прикачвам файл:
#5 | 26.04.2016, 07:09
Публикации: 35 / 3
Земеделските стопани, които не са  ЕТ или ЮЛ, нямат право да ползват преотстъпването на данъка за който питате. Дори в документа, който сте прикачили, в точка 5 го пише.
#6 | 28.04.2016, 09:57
Публикации: 6336 / 582
Прикачвам Ви едно указание (становище) на НАП. На втората страница има една забележка, в която е написано, че ЗП-ФЛ няма право да преотстъпва данък.
#7 | 28.04.2016, 10:56
Публикации: 143 / 4
Цитат:
"Забележка: Физическите лица, регистрирани като земеделски производители, които са избрали да се облагат по реда за едноличните търговци не могат да ползват преотстъпване на данък по реда на ЗКПО."
Ние се облагаме на 60% НПР.
#8 | 28.04.2016, 12:43
Публикации: 6336 / 582
Вие искате след намаляване на приходите с 60% признати разходи да изчислите данъка и от размера на данъка да преотстъпите отново 60%. Няма как да стане!
#9 | 28.04.2016, 13:11
Публикации: 143 / 4
Ами 2014 така сме преотстъпили,но бяхме при друга счетоводителка.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група