Трета бременност, майчинство и два ТД

24.06.2016, 15:53 3221 4

24.06.2016, 15:53
Публикации: 11 / 0
Здравейте,
В момента съм в отпуск по майчинство за гледане на дете до 2 г. Бременна съм в 11ГС , междувременно работя на втори ТД ( назначен за 2ч на месец / 100лв осигуровка). Трябва ли да напусна втората си работа? Ако взимам болнични, на двете места ли трябва да ги представям?
Първият ТД съм на 8ч. / 430лв. Осигуряване, който изтича (майчинството свършва) на 1ноември?
#1 | 24.06.2016, 16:02
Публикации: 632 / 23
Щом сте неработоспособна, тогава сте неработоспособна за всички работодатели и ще вземате и за двамата болничен лист. Не е нужно да напускате втората работа. Не знам защо мислите да го правите.
Ще получавате обезщетение за временна неработосп. и 50% от обезщетението за отгл. на малко дете. Работодателите Ви ще ви съдействат при попълване на документите.
#2 | 24.06.2016, 16:12
Публикации: 11 / 0
Просто не знам как е правилно да постъпя?! Значи ли това, че ще ми издават 2болнични всеки път? И съответно как  ще получавам майчинство после от двете места ли?
Благодаря за бързия отговор  :smile1:
#3 | 24.06.2016, 16:59
Публикации: 3326 / 256
Значи ли това, че ще ми издават 2болнични всеки път?

Да. Всеки болничен се издава за работодател Х и работодател У.

И съответно как  ще получавам майчинство после от двете места ли?

Не. Дохода, който определя сумата за обезщетението е от двете места. За обезщетението за гледане на дете до 2 годинки, майчинството е само едно.
#4 | 13.09.2016, 17:07
Публикации: 11 / 0
Здравейте, надявам се да получа отговор от вас тъй като счетоводителя на вторият ми работодател явно не е от най-запознатите....
Дойде време да взимам болнични за третата ми бременност. Ясно е, че ще са два. Искам да си запазя работата при втория работодател. Той кандидатства в бюро по труда и ще вземе човек на мое място от там (за 6м мисля). Въпросът ми е дали моето място ще се запази като титуляр, въпреки че аз съм назначена за 2ч., а лицето след мен ще бъде на 4ч.
2. След като дам всички болнични след раждането, счетоводството на втория работодател какви документи трябва да подава през първата година от майчинството ми(ако ми дадете линк ще е по- лесно да го препратя)
Благодаря предварително!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група