Частични осигуровки - как?

04.07.2016, 23:14 1694 1

04.07.2016, 23:14
Публикации: 1 / 0
Здравейте.
От 06.06.16 съм назначена на трудов договор. Компанията е заплатила осигуровките ми за месец юни,с читано от 06 до 30 юни. Преди това съм се осигурявала като земеделски производител. Днес (04.07.16) преведох към НАП сумите за ЗО, ДЗПО и ДОО само за 3 работни дни от юни (от 1 до 5 юни). Когато се опитах да въведа 3 работни дни в програмата на НАП, започна да ми дава грешки. Не знам как да ги въведа така, че да ме допусне и да финализирам отчета. Точка 16 "Дни осигуряване" не ме допусна да напиша три, затова сложих 22 (колкото са работните дни за юни). На точка 16.1 "Отработени и други дни с осигурителни вноски" поставих 03. След това в точка 17, която друг път ми е засивена, а сега е бяло поле "Доход, върху който се дължат здравноосиг.вноски за лицата по чл.40ал.5", отбелязах 300 (колкото е осигурителния доход на земеделските производители). Точка 21 "Осиг.доход, върху който се дължат осиг.вноски, вкл сумата по чл.40, т5 от КСО" отново поставих 300. Точка 27 "Доход, върху който се дължат вноски само за здравно осигуряване" също трябва да напиша някаква сума. Моля, помогнете как да попълня декларацията така, че да мога да я подам, не ми е ясно и не намерих указания за този казус. Предварително благодаря.
#1 | 04.07.2016, 23:43
Публикации: 9382 / 1579
Защо само 3 дни ще се осигурявате като ЗП? Прекратявате ли тази дейност или я започвате през месеца? Имате ли подадена декларация ОКД5 за тази цел?
 Началото на осигуряване по трудов договор не е основание за спиране на самоосигуряването като ЗП.
Или по трудов договор Ви осигуряват на 2600 лв?

Иначе - щом искате да въведете само определен брой дни в самоосигуряване, то в т.14 трябва да има дата на начало и/или на край на осигуряване.
Недопустимо е в т.16 да има 22 дни, а сумата от дните в подточките на т.16 да е по-малко от 22.

Указания за попълване на декларация 1 има на гърба на самата декларация /при хартиен носител/, във фунцчия "помощ" /клавиш F1/ в програмата на НАП, както и в приложенията към наредба Н8.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група