Продажба на имот с движими вещи в него

26.10.2016, 15:07 1844 0

26.10.2016, 15:07
Публикации: 214 / 40
Привет, придобили сме имот от публична продан (в цената нямаше ДДС, длъжникът е физическо лице), сградата отговаря на определението за "стара". Отделно с договор с длъжника/бивш собственик му платихме цена за разни трайно-закрепени вещи вътре в сградата - отоплителна инсталация, вградени шкафове, и външен навес /за да не ги изкърти и да ни докара някакви излишни ремонти/. Със сумата по този договор съм увеличила доставната стойност на имота. Имотът е предназначен за продажба - т.е. не ми е инвестиционен, а по-скоро материален запас-стока, и планираме сделката по продажбата да е освободена.

Предполагам, че по нотариален акт (с който ще продадем имота) ще има една обща цена за всичко, но за да сме предварително подготвени каква част от нея ще ни е приход и каква ДДС за внасяне ми се струва, че май ще е по-добре да издадем три отделни фактури - една без ДДС за освободената сделка по имота и прилежащия му терен, една с ДДС за терена извън прилежащия /по някаква експертна оценка/ и чуденето ми е дали трябва да се издаде отделна фактура за въпросните вещи, които всъщност са част от имота, но могат да се третират и като отделни движими вещи /пак с ДДС/ или има вариант да не ги фактурирам отделно, а да минат като част от сградата/?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група