Третиране относно ЗДДС

23.11.2016, 10:49 4911 8

23.11.2016, 10:49
Публикации: 13 / 1
Ние сме Фирма " А ", регистрирана по ДДС в България и продаваме акцизни стоки на фирма "Б" в страна извън EU. Искаме да наемем данъчен склад на територията на България, с който разполага М&М Милицер и Мюнх БГ ООД (логистична фирма), да оставим на склад в техният данъчен склад стоките и клиента "Б" да ги вземе от там. Относно закона за акциза и данъчните складове, няма проблем. Чудя се относно ЗДДС, ако в договора между двамата контрагенти е вписано, че собствеността се прехвърля на клиента "Б", когато си вземе стоката от склада на М&М, чак тогава да издадем фактура към клиента "Б". До тогава да пътува до склада на М&М с проформа, плюс съответните транспортни документи. Какво мислите?
#1 | 23.11.2016, 15:44
Публикации: 87 / 2
А защо ще издавате проформа на М и М? И между другото с какви точно акцизни стоки търгувате?Аз търся колега, който се занимава с продажбата на акцизни стоки?
#2 | 23.11.2016, 16:34
Публикации: 13 / 1
Аз искам да издам проформа фактура на клиента, за да съпровожда стоката до склада, а не на логистичната фирма. Става въпрос за цигари.
#3 | 24.11.2016, 08:06
Публикации: 87 / 2
Явно не съм ви разбрала правилно за проформата. Според мен това е достатъчно като документи. Ние започваме да продаваме вино и търся колега, който води счетоводство на такъв вид стоки.
#4 | 24.11.2016, 11:02
Публикации: 13 / 1
Ако с нещо мога да ви бъда полезна, споделете :)
#5 | 24.11.2016, 13:27
Публикации: 87 / 2
Аз имам доста въпроси от рода на:
1. Когато пристигнат акцизните стоки следва ли да се подава някакво уведомление към Митници,че са пристигнали?
2.Когато освобождавам за потребление издавам ЕАД с номер от системата на Митници, ф-ра. Нещо друго следва ли да се издава?
Четох доста и в закона и в правилника, но колкото повече чета толкова по-объркано ми става в главата.
#6 | 25.11.2016, 09:46
Публикации: 13 / 1
При износ на акцизна стока, задължително вашият клиент до 45 дни трябва да приключи Е-ад-то т.е. в да обяви в системата на митници, че стоката е пристигнала в неговият данъчен склад - в противен случай вие дължите акциз на изнесената стока.
#7 | 25.11.2016, 09:48
Публикации: 13 / 1
Относно вторият въпрос - в системата на митницата, която се нарича БАЦИЗ, до 14 число вие трябва да подадете митническа декларация за цялото движение на вашите акцизни стоки в данъчният склад. Ако ще продавате в България, съответно трябва да си платите акциза към Агенция Митници.
#8 | 25.11.2016, 13:06
Публикации: 87 / 2
В случая ние сме вносители на акцизната стока, значи трябва ние да приключим ЕАД -то при пристигането, ако правилно съм разбрала. При продажба от наша страна на територията на страната освен фактурата и транспортни документи трябва да издам и опростен документ с № от митницата, така ли е? Благодаря, че се отзовавате и ми помагате с Вашия опит!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група