Скрап

06.02.2017, 09:34 5157 4

06.02.2017, 09:34
Публикации: 1223 / 70
Здравейте,не съм много наясно с доставките на скрап. Искам да попитам с какво са задължени лицензираните фирми за изкупуване на скрап. Случаят е следният:Нашата фирма има известно количество старо желязо-технологичен отпадък от дейността/търговия с разни ламарини,железа../.Иска да ги предаде на фирма за изкупуване на вторични суровини.Тук няма проблем-ще издадем фактура без да се начислява ДДС и ще пишем "Обратно начисляване на ДДС по чл.163а, ал.2,от ЗДДС".
Искат от мен да разуча какво става във фирмата купувач,защото им били казали,че ще искат някаква сума като обезщетение,защото се набутвали с ДДС-то.Доколкото четох-трябва да си издадат протокол и  да го посочат и в двата дневника,разбира се в дневник за покупките -до 12м. До тук не виждам с какво се набутват,но явно има нещо,което не съм разбрала.Моля,ако има някой ,който работи в такава фирма,дайте някаква информация в тази връзка?
#1 | 06.02.2017, 09:49
Публикации: 9299 / 1558
защото им били казали,че ще искат някаква сума като обезщетение,защото се набутвали с ДДС-то
По-добре потърсете друга фирма, изкупуваща скрап. тези се опитват да Ви връткат. Не стига че всички тези фирми те удрят в кантара, а тези искат и в парите да Ви ударят...
#2 | 06.02.2017, 10:00
Публикации: 83 / 12
Вероятно знаеш, но да напомня, че към всяка издадена фактура трябва да имаш подписан договор за изкупуване на съответното количество скрап и ако не се лъжа една декларация. Иначе и аз не виждам с какво се набутва фирмата купувач.
#3 | 06.02.2017, 10:36
Публикации: 1223 / 70
Благодаря много.Ще им кажа да си намерят друга фирма.Даже като си помисля,че изкупуват от разни цигани без никакви документи и като им дойдат фирми с фактури и доказан произход да се радват и да искат по някакъв начин да ги задържат като клиенти.
#4 | 29.01.2020, 15:02
Публикации: 101 / 0
Здравейте!

При покупка на скрап съм пропуснала да включа в дневника на покупките фактурата от доставчика. В дневника е включен само протоколът с който си самоначислявам  ДДС. Понеже фактурата е от м.11.2019г., мога ли да я включа в дневника за м.01.2020г. без да има последствия за това?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група